Pierwszy polski bank internetowy założono zaledwie 12 lat temu. Przez kilka lat sądzono, że banku nie da się prowadzić wyłącznie w sieci, bez stacjonarnych oddziałów, dzisiaj bezcelowe zaczynają się wydawać raczej te drugie.

Szczególnie młodzi klienci cenią sobie bankowość on-line, bo daje ona znacznie więcej swobody i oszczędności. Dostęp do konta internetowego ma się na okrągło, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia. Do tego żadnego stania w kolejkach. Założenie konta czy zaciągnięcie kredytu przez domowy komputer staje się standardem, ale oczekiwania klientów rosną. Teraz użytkownicy liczą na przelewy ekspresowe, brak opłat za transakcje bezgotówkowe, możliwość płacenia komórką. I oczywiście stały kontakt z obsługą klienta.

W ocenie najlepszych kont internetowych bierze się pod uwagę opłatę za prowadzenie rachunku, opłaty za przelewy i wypłaty gotówki z bankomatów, opłaty za karty debetowe i kredytowe, dostęp do bankowości mobilnej, możliwość realizowania przelewów ekspresowych, dostęp do usług moneyback/cashback oraz możliwość zaciągnięcia kredytu on-line. Najwięcej punktów otrzymał Alior Sync, którego konto internetowe jest całkowicie darmowe i bardzo dobrze przystosowane do płatności mobilnych. Wszystkie operacje finansowe są bezpłatne, a do zarządzania finansami wystarczy komputer i telefon. Drugim najlepszym rachunkiem internetowym jest Konto Zarabiające w Meritum Banku, gdzie płaci się jedynie za przelewy ekspresowe.


Print Email