Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemAdminExile has a deprecated constructor in /kredyty24org/plugins/system/adminexile/adminexile.php on line 21
Najlepsze lokaty bankowe w maju

Najlepsze lokaty bankowe w maju

ciągu ostatnich dwóch miesięcy lokaty bankowe straciły na wartości średnio 1 p.p. Najbardziej opłacalne okazały się lokaty dwuletnie, na których można było zarobić nawet 4,8 procent w skali roku.

Wyższa rentowność depozytów długoterminowych wynikała głównie z tego, że nadzór bankowy wymógł zwiększenie liczby depozytów na dłuższe terminy. Jednak wyższe zyski niemal zawsze wiązały się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

Banki najczęściej żądały otwarcia rachunku osobistego, płacenia kartą i przelewania na konto swoich zarobków. Zwykle też wysokość zdeponowanych oszczędności była ograniczona limitami. W gronie lokat rocznych najlepsza okazała się oferta Toyota Banku oraz depozyty w FM Banku i Meritum Banku.

Po lokaty półroczne warto się wybrać do FM Banku, Meritum Banku i Getin Banku. Lokata trzymiesięczna o najkorzystniejszym oprocentowaniu dostępna jest w Inteligo – 4,2 procent. Z rynku znikają lokaty dające więcej niż cztery procent, w kolejnych miesiącach również one mogą się okazać trudno dostępne.

W najbliższej przyszłości raczej nie ma co liczyć na korzystne depozyty i jedyne, co lokaty będą w stanie zapewnić, to ochrona przed realną utratą wartości pieniądza. Nie jest to jednak powód do niepokoju, ponieważ w strefie euro najlepsze depozyty nie przekraczają dwóch procent w skali roku.


Print Email