Najlepsze konta oszczędnościowe w maju

Najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym oferował w maju Deutsche Bank – sześć procent w skali roku. W czerwcu jednak oprocentowanie spadnie do czterech procent, a podobne warunki znajdzie się również w Meritum Banku (4,2 procent) oraz BGŻ Optima (3,8 procent).

Drugim bankiem z najkorzystniejszym oprocentowaniem był Bank BPH. Standardowo konto dawało 3 procent, ale dla szczególnych klientów bank podwyższał oprocentowanie do 3,65 procent (Kapitalne Konto) albo 4,15 procent (Maksymalne Konto).

Wybierając dzisiaj ofertę oszczędnościową warto sprawdzić, czy wysokie w poprzednim miesiącu oprocentowanie zostanie zachowane, bo banki dowolnie zmieniają wysokość odsetek. Jeśli więc komuś zależy na stałym, względnie wysokim oprocentowaniu, powinien raczej zdecydować się na lokatę.

W reklamach można jednak zobaczyć oprocentowanie w wysokości nawet 10 procent. To tylko część prawdy, bo taki wysoki zysk osiąga się jedynie przez określony czas i od określonej sumy zdeponowanych oszczędności.

Getin Noble Bank daje konto Super Saver, na którym 10 procent obowiązuje dopiero wtedy klient otworzy jeszcze zwykły ROR, będzie przelewał na konto miesięczne zarobki i regularnie płacił kartą, w dodatku 10-procentowe odsetki dotyczyć będą jedynie 10 procent deklarowanych wpłat pieniędzy.

W przypadku kont oszczędnościowych można dowolnie dysponować swoimi pieniędzmi, jednak wypłat gotówki jest darmowa tylko raz w miesiącu, za pozostałe przelewy trzeba już zapłacić.


Print Email