Gdzie zaciąga się najwięcej kredytów?

Najwięcej kredytów zaciągają mieszkańcy województw śląskiego i lubelskiego. Ale choć biedniejsza jest Lubelszczyzna, to więcej niespłaconych kredytów jest na Śląsku. W sąsiednich województwach podlaskim i podkarpackim pożycza się najmniej.

Rekordową liczbę kredytów zanotowano na Śląsku w Jaworznie – 793 kredyty na tysiąc mieszkańców. Dalej na liście są Mysłowice, Ruda Śląska, Rybnik, Piekary Śląskie oraz Katowice. Spoza śląskiego i lubelskiego wyjątkowo dużo kredytów zaciągnięto w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku.

Najmniej kredytów zaciągnięto w Nowym Targu, Kolbuszowie, Białymstoku, Łomży, Radomiu. Ale tam, gdzie kredytów udziela się mało, są one na wyższe kwoty. Może to wynikać z tego, że na przykład na Podkarpaciu bardzo sprawnie działają niebankowe firmy pożyczkowe, do których klienci zwracają się po niewielkie kwoty.

Stosunkowo rzadko zadłużają się mieszkańcy większych aglomeracji, wyjątkiem są tylko Katowice. Lublin, drugie duże miasto, jest dopiero w piątej dziesiątce rankingu. Trzeci Gorzów Wielkopolski zajął 61 lokatę. W dużych miastach liczba kredytów na tysiąc mieszkańców rzadko przekracza 400 sztuk.

Print Email