Jak znaleźć pożyczkę pod zastaw samochodu?

Bogaty w produkty finansowe rynek oferuje wiele rodzajów pożyczek i kredytów. Niestety część osób ze względu na złą historię jest wykluczona z rynku bankowego a nawet części rynku pozabankowego. Dla nich jedyną możliwością pozyskania gotówki są lombardy, gdzie można uzyskać pożyczkę pod zastaw bez konieczności weryfikacji jakiejkolwiek wiarygodności finansowej. Liczy się tylko przedmiot, który stanowi zabezpieczenie spłaty. Uzyskanie większej gotówki wymaga jednak posiadania nieco bardziej wartościowego zastawu niż najczęściej zastawiana w lombardach złota biżuteria. Takim zastawem może być samochód.

Gdzie szukać

W chwili obecnej lombard można znaleźć praktycznie w każdym mieście, a miastach większych – w każdej dzielnicy. Poszukiwania jednak najwygodniej zacząć w internecie. Przed komputerem można sprawdzić wszystkie oferty, potwierdzić je telefonicznie i pojechać tam, gdzie są najlepsze warunki.

Jak szukać

Wyszukiwanie nie powinno nastręczać wielu problemów. Wystarczy wpisać: lombard samochodowy albo lombard samochody, żeby wyświetliła się lista przynajmniej kilkudziesięciu usługodawców. Wyszukiwania można zawęzić do interesującej nas lokalizacji takiej jak miasto czy nawet dzielnica. Potem wystarczy kilka telefonów, żeby poznać warunki.

Co znajdziemy

W internecie dominują oferty lombardów, w których trzeba pozostawić samochód w trakcie trwania umowy. Jest to spora niewygoda, ponieważ wówczas nie można korzystać z auta, które niszczeje na cudzym parkingu. W ofercie pojawiają się jednak pożyczki pod zastaw karty pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dalej jeździć samochodem mimo, że stanowi on zabezpieczenie spłaty kredytu. Pożyczki tego rodzaju oferowane są w wariancie spłaty miesięcznej albo ratalnej, średniookresowej np. rok, półtora. W takim przypadku zazwyczaj potrzebna jest adnotacja w dowodzie rejestracyjnym o współwłaśności podmiotu udzielającego pożyczki. Taka oferta dotyczy osób, które mają samochody nie stanowiące zabezpieczenia spłaty innych zobowiązań np. leasingów albo nie są zajęte przez komornika.

Podsumowanie

Znalezienie dobrej pożyczki pod zastaw nie powinno nikomu sprawić najmniejszego problemu. Liczne oferty i strony internetowe dostępne w popularnych wyszukiwarkach pozwalają na dotarcie do nawet najbardziej niszowych usług. Inną sprawą jest świadoma decyzja przy wyborze tego typu produktu finansowego. 

Print Email