Faktura elektroniczna – nowoczesna i praktyczna

Faktura to podstawowy dokument sprzedaży, który funkcjonuje praktycznie we wszystkich przedsiębiorstwach. Nawet małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa każdego roku generują naprawdę duże ilości faktur. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm stawia na faktury elektroniczne, które są prawnie równe tradycyjnym dokumentom w wersji papierowej.

Faktura od strony formalnej

Chyba każdy wie, jakie informacje i dane zawiera faktura VAT. Dla porządku warto jednak przypomnieć, że prawidłowo wystawiona faktura powinna dostarczać informacje identyfikujące, czyli numer i datę wystawienia. Jeśli chodzi o dane dotyczące transakcji i jej przedmiotu, na fakturze powinny znaleźć się: określenie stron, czyli kupującego i sprzedawcy, nazwa towaru albo usługi, ilość, cena oraz wartość. Istotne informacje na fakturze to także dane dotyczące rozliczenia podatków, podsumowanie oraz termin i forma zapłaty. Dokładnie takich samych informacji wymaga się dla ważności faktury elektronicznej.

Faktura elektroniczna – dobry wybór

Przejście na system faktur elektronicznych oraz wdrożenie systemu fakturowania to najlepszy sposób na efektywne zarządzanie dokumentami. Obecnie faktura elektroniczna jest zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, dokumentem prawnie tożsamym z fakturą standardową. Oznacza to, że znajduje zastosowanie zarówno w rozrachunkach z kontrahentami, w księgowości, jak również w rozliczeniach z budżetem.

Zarządzanie i ewidencja - system Flow For You

Wybór odpowiedniego systemu fakturowania i zarządzania fakturami to bardzo ważna decyzja. W przypadku małych i średnich firm rozwiązaniem ekonomicznym i efektywnym może być np. platforma Flow For You (http://f4you.pl/). Dostępny online system to tak ważne i potrzebne funkcje jak chociażby wystawianie oraz importowanie faktur elektronicznych, rejestr oraz archiwum, zarządzanie dostępem do faktur oraz skuteczna, bieżąca kontrola należności.

 
 

Print Email